Testování v pondělí 3. 1. 2022 a dále

  • Post published:2.1.2022

Vážení zákonní zástupci,

posíláme Vám novinky a bližší informace k testování na přítomnost nákazy COVID-19 v naší škole v prvních týdnech roku 2022.

  • V pondělí 3. 1. 2022 budou žáci školy otestováni PCR metodou (společnost PETONA), k níž jsme se jako škola přihlásili MŠMT již v listopadových dnech, kdy se měly školské instituce vyjádřit k preferovanému způsobu testování do 3. 1. 2022 včetně (proto k dnešnímu dni nemáme, i přes velké úsilí ještě v předvánočních dnech, dostatek antigenních testů). Testovat se mají povinnost VŠICHNI ŽÁCI I ZAMĚSTNANCI školy (i plně očkovaní, včetně posilující dávky, či po prodělané nemoci COVID-19).

Prosíme všechny rodiče, jejichž děti se v naší škole ještě metodou PCR netestovaly, aby je co nejdříve přihlásili na následujícím odkazu a potvrdili tuto skutečnost krátkou zprávou třídním učitelům.

Registrace žáci: https://petonatestovani.cz/zs-vrane-nad-vltavou/

Registrace zaměstnanci: https://petonatestovani.cz/registrace-plnoleti/.

Neučiníte-li tak, žák bude otestován v pondělí 3.1. a ve čtvrtek 6.1. antigenním testem.

Výsledek PCR testu žáka přijde do 48hodin SMS zprávou na Vámi uvedený kontaktní telefon. V případě pozitivního výsledku, prosíme, okamžitě informujte třídní paní učitelku/pana učitele a ředitelku školy.

Díky protestování celé školy PCR metodou se pak žáci nebudou muset v prvním lednovém týdnu testovat dalším testem.

  • V týdnu od 10.1. se již přidáme k antigennímu testování (věříme, že testy již budou rozdistribuovány i do naší školy).

Antigenně budou žáci (i zaměstnanci školy) otestováni v pondělí 10.1. a ve čtvrtek 13.1. 2022 (1. stupeň v 7:45h, 2.stupeň v 7:30h), od 17. ledna  se budou žáci testovat antigenně 1x týdně, a to vždy v pondělí.

Předem velmi děkuji za spolupráci a porozumění v následujících náročných týdnech.

                                                                 Mgr. Daniela Pořízková, ředitelka školy

Leták pro rodiče testování 2022