+420 257 761 744 reditelstvi@zsvrane.cz

Tématická výuka „Ve znamení osmiček“ na 2.stupni

  • 28.11.2018

Na 2.stupni naší školy proběhla ve středu 21.11.2018 tématická výuka „ Ve znamení osmiček“. Každá třída zpracovala téma jinak. Někdo vyjel do Prahy na výstavu „Historické osmičky“, další třída se vydala na procházku historickým centrem Prahy a udělala mezi lidmi anketu týkající se důležitých roků v historii naší země (zaměřenou na roky končící číslem osm). 6.B a 7.B se vydaly na sportovně- přírodovědnou vycházku do přírodní rezervace Zvolská Homole, která byla založena roku 1928. 6.A vyrazila do Náprstkova muzea (důležité mezníky v životě zakladatele této instituce se odehrávaly opět v „osmičkových“ letech), ve kterém se jim líbila především expozice věnovaná indiánům. Další třída navštívila Zemědělské muzeum založené roku 1918. V moderních expozicích žáci vypracovávali připravené pracovní listy. 9.B se věnovala historickým událostem ČSR a ČR ve 20.století a 8.B zpracovala téma jako projekt „Dopis Věře a Martě“ (zabývala se osobnostmi Věry Čáslavské a Marty Kubišové, včetně významu roku 1968 v jejich životech).

Na fotografie z některých činností tříd se můžete podívat níže. Na krátké video z Dopisu pro Věru a Martu na https://www.youtube.com/watch?v=MsHIOODDxpI.

 

Zavřít menu