Soutěž IT-SLOT

• Post published:25.1.2021

V rámci distanční výuky nezahálíme, ale účastníme se i některých vědomostních soutěží. Tentokrát to byla soutěž IT-SLOT. Cílem soutěže je prohloubit zájem žáků o studium informačních technologií a zároveň formovat jejich logické myšlení. První část soutěžních úloh je zaměřena na oblast základních vědomostí o informačních technologiích (internetu, hardwaru, softwaru, operačních systémech, komunikaci prostřednictvím ICT a programování). Druhá část soutěžních úloh je věnována matematickému a logickému myšlení.

Naši školu reprezentovali Viktor Popik, Martin Králíček, David Křížek a Hubert Dvořáček. Nejlépe skončil Viktor Popik na velmi pěkném 148. místě. Soutěžního on-line kola se zúčastnilo celkem 2152 žáků ze 78 škol z celé České republiky.

Všem chlapcům děkujeme za reprezentaci.

G. Semová