Školní kolo biologické olympiády

  • Post published:13.2.2020

Letos se školního kola biologické olympiády zúčastnilo 39 dětí ze 6.-9. tříd. Soutěž probíhala ve čtvrtek 6. února v prostorách školy. Zaměření letošního ročníku je Život ve vodě a toto téma se prolínalo jak v testových otázkách, tak i v poznávání připravených živočichů, rostlin a hub.

Nejlepší tři žáci v každé kategorii postupují do okresního kola, které se koná v dubnu v Dolních Břežanech.

Výsledky školního kola:

Starší (8. a 9. třída):

1. Mikuláš Hadraba

2. Václav Pulchart

3. Ondřej Havlíček

 

Mladší (6. a 7. třída):

1. Zuzana Hrubá

2. Tereza Štěpničková

3. Eliška Chrpová

Biologická olympiáda patří k časově nejnáročnějším soutěžím. Postupující do okresního kola musí ještě vypracovat odbornou přírodovědnou práci na jedno z předem daných témat a co nejlépe uspět opět jak v testu, poznávání organismů, tak při laboratorním pozorování.

Všem oceněným ze školního kola gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších přírodovědných soutěžích.

Jana Boušková a Jaroslava Hnátová