Radek Banga: „Když chceš, tak to dokážeš!“

• Post published:18.12.2019

V úterý 17. 12. 2019 měli všichni žáci 2. stupně možnost zúčastnit se dvouhodinového preventivního programu českého hudebníka Radka Bangy. Hudební program zaměřený na PREVENCI RIZIKOVÉHO CHOVÁNÍ se nazývá „ Když chceš, tak to dokážeš“.  Radoslav „Gipsy“ Banga se s našimi žáky podělil o svůj osobní příběh i své zkušenosti a motivoval je k aktivnímu a smysluplnému životu bez násilí, konzumace drog, xenofobie, rasismu, intolerance, agrese, kriminality a dalších variant rizikového chování. Hlavním cílem programu bylo inspirovat děti k pozitivnímu, zdravému životnímu stylu, navést je na správnou a bezpečnou cestu při řešení zátěžových situací, přispět k příznivému psychosociálnímu klimatu ve škole a k formování občanských postojů studentů. V úplném závěru programu měli žáci možnost požádat pana Bangu o podpis a společnou fotografii. Chlapci z 8. B se dokonce na setkání nachystali tak, že si s sebou přinesli nárazník z žigulika (jedna z písní R.Bangy se nazývá právě Žigulik) a památeční autogram si nechali napsat právě na nějJ.

J. Hnátová