Postup do celostátního finále

  • Post published:15.4.2020

V této mimořádné době máme i skvělé zprávy. Letos poprvé se naše škola zapojila do celostátní soutěže Office Arena 2020. Tato soutěž v odborných znalostech a využívání aplikací Microsoft Office je realizovaná a organizovaná Vzdělávacím centrem Microsoft Partneři ve vzdělávání kraje Vysočina, generálním partnerem společností Microsoft s.r.o. Česká republika, společností Computer Media a společností K-net Technical International Group.

Soutěže se mohou zúčastnit žáci základních škol 2. stupně, žáci víceletých gymnázii odpovídajících ročníků a studenti středních škol. Soutěž je dobrovolná a určená jednotlivcům, kteří v době konání soutěže navštěvují příslušný ročník základní školy (příslušný ročník víceletého gymnázia), a studentům středních škol.

Soutěž se skládá ze tří kol – školního, krajského a finále.

Školního kola se u nás zúčastnilo kolem 20 žáků, z nichž pak 2 nejlepší + 1 náhradník postoupili do krajského kola – úkolem bylo vypracovat práci dle určeného zadání. Vše posuzovala odborná porota, která následně určila výherce krajského kola.

Za Středočeský kraj zvítězil náš student Martin Králíček z osmého ročníku a postupuje do finále této soutěže.

Martinovi velmi gratulujeme a budeme mu držet palce ve finále, které se původně mělo konat v sídle společnosti Microsoft v Praze.

Finalisté >>>

G. Semová