Olympijská výzva – tělesná výchova v době distančního vzdělávání

  • Post published:19.11.2020

Tento školní rok je v naší škole rokem „olympijským“ a tak jsme se rozhodli během distančního vzdělávání (při tělesné výchově) žáky zaktivizovat k pohybu, „vytáhnout“ je do přírody, zasportovat si, dozvědět se nové informace a užít si legraci.  A tak pro žáky od 5. do 9. třídy připravili naši učitelé tělesné výchovy každotýdenní celoškolní hru s názvem Olympijská výzva. Každý týden žáci získávají od vyučujících GPS souřadnice s daným stanovištěm a zadáním výzvy. Po splnění zapisují výsledek do sešitu své třídy (vždy tajně ukryt, žáci dostávají indicie k jeho nalezení) a o víkendu učitelé zpracovávají výsledky a vyhodnocují je v rámci celé školy.

V minulém týdnu se jednalo např. o splnění trojboje v lese, tento týden se jedná o běh do vrchu. Do soutěže o Tokio se pustili i učitelé, kteří mají také své družstvoJ.

Průběžné výsledky jednotlivých tříd můžete nalézt níže. Tak…. která třída se dostane do Tokia jako první?