Olympiády – školní kolo

  • Post published:12.2.2019

Biologická olympiáda

Letošní, již 53. ročník, je zaměřen na Příjem a výdej látek. Ve čtvrtek 7. února se sešlo rekordních 52 žáků druhého stupně v učebnách 12 a 13, kde soutěžili v poznávání živočichů a rostlin i v teoretických znalostech.

Nejlepší tři v každé kategorii postupují do okresního kola, které se koná v dubnu v Dolních Břežanech.

Za starší (8. a 9. třída): 1. Hana Vrabcová, 2. Mikuláš Hadraba, 3. Ondřej Havlíček

Za mladší (6. a 7. třída): 1. Jan Hlaváček, 2. Ema Vítková, 3. Tereza Štěpničková

Postupující ještě vypracují vlastní pozorování, menší vědeckou práci, na jedno z předem daných témat. Čeká je i další studium na test a praktické poznávání přírodnin.

Jana Boušková a Jaroslava Hnátová

Matematická olympiáda

V lednu 2019 se žáci 5. a 9. ročníku vydávají do Černošic soutěžit v matematice. Podmínkou pro postup do okresního kola bylo úspěšné zvládnutí školního kola olympiády.  Naší školu tentokrát reprezentoval v kategorii 5. ročníků čtvrťák (!) Karel Hlaváček a nevedl si špatně.

V dubnu nás čeká matematická olympiáda pro 6., 7. a 8. ročník a Pythagoriáda.

Jana Boušková