NEJ – cyklistický kurz

  • Post published:11.10.2022

Nejchladnější, nejdeštivější, nejbahnivější…to je jen výčet některých NEJ letošního cyklistického kurzu devátých ročníků. Týden na kolech jsme strávili na námi dobře známém statku v Benicích. Od školy jsme odjížděli 19.9. v počtu 29 žáků, při teplotách kolem 6 °C a počasí nevěštilo nic dobrého. Déšť nás provázel celý týden, nám se naštěstí dařilo největší přeháňky přečkat pod střechou nebo se jim vyhnout. Žáci tak měli možnost sdílet zkušenosti o tom, jak se připravit na jízdu na kole, jak ji správně absolvovat a jak bicykl servisovat. Bahnitým terénem se nám podařilo navštívit Neveklov, Chvojen, Týnec nad Sázavou a absolvovat závody zručnosti. Čtvrteční teploty kolem 15 °C a oblačná obloha nám nezabránila vydat se na sjezd řeky Sázavy. Ta alespoň pořádně tekla, a tak jsme sjeli všechny jezy a 3 lodě dokonce okusily po převrácení teplotu vody. Celkově jsme za týden najezdili přes 120 km a všichni účastníci si právem zaslouží obdiv, že tento ročník cyklistického kurzu zvládli ve zdraví a s úsměvem.