ZÁKLADNÍ ŠKOLA VRANÉ NAD VLTAVOU

Návštěva veletrhu Schola Pragensis 2025

V pátek 28. listopadu 2025 navštívili žáci 8. ročníků naší školy tradiční veletrh pražských středních škol Schola Pragensis, který se konal v pražském Kongresovém centru na Vyšehradě. Tento jubilejní 30. ročník veletrhu probíhal od 27. do 29. listopadu a přilákal tisíce návštěvníků díky široké nabídce informací o středním vzdělávání. Žáci měli jedinečnou příležitost objevovat budoucí studijní možnosti přímo na místě.​​

Nabídka stánků a interakce

Na veletrhu představovaly své stánky gymnázia, střední odborné školy i odborná učiliště z celé Prahy, rozmístěné na čtyřech patrech Kongresového centra.

U každého stánku mohli žáci osobně mluvit s učiteli a současnými studenty, ptát se na studijní programy, podmínky přijetí a kariérní vyhlídky. Navíc si odnášeli informační letáky, propagační materiály a často i praktické dárky.​

Praktické ukázky a doprovodný program

Zvláště odborné školy a učiliště upoutaly praktickými demonstracemi výrobků a služeb připravenými studenty a absolventy, což žákům ukázalo reálné uplatnění v praxi. Veletrh doplnil bohatý doprovodný program včetně tanečních vystoupení, sportovních ukázek, virtuální reality a prezentací kariérních center.

Naše dojmy z akce

Před vchodem se sice tvořily husté fronty kvůli rekordní návštěvnosti, ale naši žáci celou akci zvládli skvěle a vraceli se plní nových informací a inspirace.