NÁŠ VÝLET DO DŘÁŽĎAN, IX. A

  • Post published:14.12.2017

Na společný výlet do Drážďan jsme se vydali společně s paní učitelkou Zuzanou Künzelovou; nejela úplně celá třída, ale jen jedinci, kteří měli zájem navštívit německé památky, tradiční německé trhy a tak celkově si užít pátek jinde, než ve škole. Začátek naší výpravy byl v 7 hodin před školou, kde pro nás byl přistaven autobus, pro naši část výpravy byla vyhrazená zadní část autobusu, jelikož jsme po cestě měli přibírat ještě nějaké žáky ze školy v Lounech. Cesta probíhala v pohodě, měli jsme moc hodnou delegátku. Když už jsme byli všichni i s tou druhou školou, tak jsme se vydali na zámek Moritzburg, kde byla expozice věnována pohádce Tři oříšky pro Popelku, tam jsme strávili přibližně 2 hodiny, to znamenalo samé focení, povídání si, procházení celého areálu zámku a samozřejmě i té samotné výstavy v zámku. Nám osobně přišlo, že expozice uvnitř byla udělána spíše pro mladší děti, než jsme byli my; viděli jsme tam postavy z pohádky v reálné velikosti a třeba i stráže s popelčiným střevíčkem. Až jsme si celý zámek prošli, tak jsme se sešli v zámecké zahradě, která byla taky moc krásná, a vyrazili k autobusu, který poté odjel, konečně, směr Drážďany. Všichni se nejvíce těšili na to, až navštívíme Primark, na to taky došlo, ale hezky popořadě. Domluva byla taková, že naše škola půjde bez delegátky a Drážďany si projde sama a u každé památky, kterou navštíví, si řekne takové malé referátky, které si každá skupina sama připravila, samozřejmě za doprovodu paní učitelky, ta se tam mimochodem dost dobře vyzná, a poté se pak zase sejdeme u autobusu, tak se taky stalo. Takže naše cesty se od autobusu rozdělily a my se vydali na naši první zastávku památkového okruhu. První zastávka byla operní scéna- Semperoper, na tu jsme se podívali jen zvenku. Druhou zastávkou byl Zwinger- barokní komplex budov se zahradou; šli jsme se podívat do zahrady, ale moc jsme toho neviděli, protože začala bouře, ani nevíme čeho, jestli to byl sníh nebo déšť netušíme, tam jsme přečkali to nejhorší a vydali se na další památku. Třetí zastávkou byl Residenzschloss- renesanční budova v centru města. Další památky, které jsme viděli, byly Stallhof am Schloss a Frauenkirche, ale nemohli jsme se jít podívat dovnitř, protože tam probíhal nějaký obřad, což znamenalo čekání a my neměli času nazbyt. Poté jsme navštívili přibližně tři trhy, byla možnost si zakoupit různé jídlo, sladkosti, ručně vyráběné předměty atd., bylo tam na výběr. Všechny trhy byly nádherně vyzdobené, my jsme měli možnost je vidět jak za světla, tak za tmy, rozsvícené, bylo to kouzelné. Když jsme se dostatečně nasytili trhů, tak jsme se vydali do krámů, konkrétně do toho již zmíněného Primarku, tam si snad skoro každý něco koupil. Poté naše cesta vedla zpět k autobusu, nastoupili jsme a vyrazili směr Vrané. Cestou jsme se spřátelili s některými členy té druhé školy a naplno si to užili, zastavili jsme u jejich školy, rozloučili se s nimi a bez přestávky jeli domů. Okolo 21. hodiny jsme byli u školy, konečně, z části to bylo vážně náročné. No, a tady naše výprava končí! Mockrát děkujeme paní učitelce za takovou příležitost, jet se někam podívat a pořádně si to tam užít. Doufáme, že to nebyl náš poslední výlet.

Nikola Čermáková, IX. A