Lyžařský a snowboardový výcvik 2019- Pec pod Sněžkou

  • Post published:27.1.2019

Lyžařský kurz, který je určený především pro žáky sedmého ročníku, jsme letos doplnili ještě o zájemce z 8. a 9. třídy. Celý týden jsme strávili přímo na svahu v Peci pod Sněžkou. 3 dny jsme lyžovali a snowboardovali, opakovaně jsme sjížděli všechny sjezdovky v areálu. Z nelyžařů se postupně stávali lyžaři, z dobrých sjezdařů ještě lepší. Došlo i na večerní lyžování u blízkého vleku. Poslední dva dny jsme pak strávili na běžkách. Žáci běžkovali nejen na blízkých tratích, ale ti zdatnější se měli možnost vydat i na delší túry. Poslední odpoledne jsme uspořádali štafetový běžkařský závod ve dvojicích, ve kterém opravdu nechali závodníci na trati vše. Večerní program byl každý den jiný. Hrály se hry připravené samotnými třídami, přednášet nám přijel o své práci záchranář z horské služby, paní domácí nám napekla valašské frgály, povyprávěla nám o této regionální pochoutce a poslední večer samozřejmě došlo na předávání diplomů nejen za závod, ale každému za jeho nezapomenutelné zapsání do historie letošního lyžařského výcviku. Počasí a lyžařské podmínky nám letos opravdu přály a žáci byli skvělí. Jak na svahu, tak po celou dobu pobytu, nám svým chováním dělali radost.

Video z akce můžete shlédnout na https://www.youtube.com/watch?v=GRn_gMfciIA&t=9s