INFORMACE PRO RODIČE K TESTOVÁNÍ – 8. a 15. 11. 2021

• Post published:4.11.2021

Vážení rodiče a zákonní zástupci,

v pondělí 8. 11. a v pondělí 15. 11. 2021 musí žáci i zaměstnanci škol vybraných okresů, mezi které patří i naše škola, absolvovat povinné screeningové testování na přítomnost nákazy Covid-19.

Vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci, jsme se intenzivně snažili zajistit pro naši školu prokazatelnější a kvalitnější neinvazivní PCR testování, které by prováděl přímo ve škole profesionální zdravotnický odběrový tým.

Jedná se o dobrovolnou variantu, kterou dětem hradí jejich zdravotní pojišťovna v rámci bezplatného testování, na které mají děti do 18 let nárok.

V zájmu nás všech Vás prosíme o pár minut součinnosti při vytvoření online přihlášky a souhlasu k testování.

BEZPLATNÉ RT-PCR TESTOVÁNÍ VE ŠKOLE S NEINVAZIVNÍM ODBĚREM Z ÚST

NEZLETILÉHO PŘIHLAŠTE ONLINE ZDE: https://petonatestovani.cz/zs-vrane-nad-vltavou/

Přihláška do e-mailu vygeneruje předvyplněný souhlas k podpisu.

NEMÁTE MOŽNOST TISKU? Dětem jsme ve škole předali prázdné souhlasy k vyplnění a podepsání.  Vyplněný a podepsaný souhlas předejte nezletilému, aby jej při testování ve škole předal zdravotníkovi.

BEZ PŘEDÁNÍ SOUHLASU ZDRAVOTNÍKOVI NEMŮŽE BÝT NEZLETILÝ TESTOVÁN.

• RT-PCR test je výrazně přesnější laboratorní test než antigenní.  Odhalí přítomnost viru v těle několik dní předtím, než se u nemocného projeví příznaky a začne být infekční.  Zaručuje tak významně vyšší míru prevence před dalším šířením nákazy v kolektivu. Výsledek ze zákona nejpozději do 48 h (často i v den odběru podle vytíženosti laboratoří).
  • Odběr probíhá naprosto šetrně a bezpečně z úst ze slin na štětičku (tzv. lízátko), ne výtěrem z nosu.
  • Oficiální výsledek je zdravotnickým zařízením zanesen do ISIN/čTečky.
  • Všichni pojištěnci v ČR do věku 18 let mají ze zdravotního pojištění zdarma nárok na 2x RT-PCR test v kalendářním měsíci a 1x antigenní test každých 7 dní.

Službu zajišťuje PETONA CZECH s.r.o. (www.petona.cz)  ve spolupráci se zdravotnickými zařízeními schválenými MZČR pro testování onemocnění Covid 19.  Pro více informací navštivte web: www.petonatestovani.cz, nebo volejte: +420 773 769 388

Povinné testování nemusí absolvovat žáci, na které se vztahují zákonné výjimky: jsou minimálně 14 dnů po dokončeném očkování a/nebo prodělali onemocnění Covid-19, přičemž od pozitivního PCR testu neuplynulo více než 180 dní, nebo doloží negativní výsledek testu provedený v odběrovém místě (ne starší 24 hodin pro antigenní test a 72 hodin pro PCR test).

Pokud se dítě nebo žák screeningovému testování nepodrobí, bude se moci prezenční výuky účastnit, ale za podmínek nastavených mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví (použití ochrany dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole a družině a dodržení dalších opatření).

4.11.2021                       Děkujeme za součinnost.

Mgr. Daniela Pořízková, ředitelka školy