Etiketa s hudbou

  • Post published:25.2.2020

Kdesi za devatero horami a řekami – čti hodně daleko, leží pohádková země Morava a také město Zlín. Jednoho dne – v pondělí 24. února 2020, zavítala k nám z tohoto místa družina kouzelných hudebníků. Kouzelných? Jistě, přivezli úhledně zabalený program, v kterém se snoubilo umění hudební s darem vyprávěcím a také něčím, co možná v současné době působí dosti archaicky, naukou o slušném chování a zdravém sebevědomí. Děti prvního stupně si v záplavě barev a tónů naučili skládat písničkový hit a s dobrou náladou se protancovaly pondělním dopolednem. Děti na druhém stupni si mohly osvojit základy etikety. Nyní již naši chlapci vědí, kdo vchází do dveří první, jak zajistit bezpečí dívky a jak unést to, když ho odmítne při tanci. Dívky zase tuší, co mohou od slušných chlapců očekávat, že se na ně mohou spolehnout. V pondělí se u nás zpívalo, tančilo a vytvářelo krásno. Děkujeme za vše, co jsme mohli zažít.

A. Benda