Čtení a hry od deváťáků prvňáčkům

  • Post published:29.6.2021

Ti starší se za chvíli stanou středoškoláky, ti mladší byli ještě nedávno ve školce. Deváťáci a prvňáčci. Jsme rádi, že se nám podařilo zrealizovat akci, při které nejstarší žáci naší školy vytvořili program pro ty nejmladší. 

Třída 9.B pojala společnou hodinu tematicky v duchu čtyř ročních období. Žáčci z 1.A na základě básniček hádali, o které roční období se jedná, a následně se všichni podepisovali na plakáty k ročnímu období, v němž se narodili. 

Hlavní část programu spočívala v procházení čtyř stanovišť, kde vždy skupina deváťáků přivítala najednou několik prvňáčků, kteří plnili úkoly jako třeba přiřazování obrázků ke slovům, doplňování chybějících písmenek, skládání puzzle nebo řešení rébusů.  

Každé stanoviště bylo jinak tematicky laděno, a sice jaro, léto, podzim, zima. 

Na závěr se s námi prvňáčci podělili o své plány na prázdniny a deváťákům jsme společně popřáli hodně úspěchů v dalším studiu a v životě celkově. 

 

Lucie Urbanová