Bobřík informatiky

• Post published:30.11.2021

V listopadu jsme se zapojili do soutěže Bobřík informatiky. Jedná se o informatickou soutěž pro žáky základních a středních škol, podporovanou Ministerstvem školství.

Soutěž je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií. Klade si za cíl seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače. Soutěžící odpovídají na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.

Celkem se zapojilo 34 žáků, z toho 18 žáků se stalo úspěšným řešitelem (nutné získat alespoň 120 bodů ze 192).

Nejlepšího výsledku dosáhl Jan Hlaváček z 9. A, který získal plný počet bodů (192 z možných 192).

Další úspěšní řešitelé:

• Adam Šťastný – 8. C
  • Pema Ješe Lodrová – 8. A
  • Tomáš Koliandr – 8. C
  • Karel Jedlička – 8. A
  • Pavel Lešetický – 8. C
  • Václav Dvořáček – 8. B
  • Klára Dobruská – 8. C
  • Adam Martínek – 8. B
  • Vojtěch Pulchart – 8. C
  • Jakub Andronikov – 8. A
  • Jan Dolejš – 8. B
  • Klára Zimová – 8. C
  • Adam Kranz – 8. A
  • Noemi Dlouhá – 8. A
  • Ema Antonie Horská – 8. A
  • Jakub Pošusta – 8. B
  • David Valocký – 8. C

Úspěšným řešitelům gratuluji a přeji další úspěchy.

G. Semová