Betlémy v Betlémské kapli

  • Post published:5.12.2017

V pátek před první adventní nedělí se obě čtvrté třídy společně vypravily do Prahy na vánoční výstavu „Betlémy v Betlémské kapli“ na kterou jsme se velmi těšili. Letos s podtitulem „Jak se kdysi vařilo a svítilo“. Ihned se nás ujal průvodce, který nám předvedl, jak naši předkové kdysi rozdělávali oheň, jaká důmyslná zařízení používali při vaření a jak si dokázali poradit bez elektřiny. Poté jsme měli ještě dostatek času nasát vánoční atmosféru a prohlédnout si tradiční vánoční ozdoby z nejrůznějších materiálů, překrásné vyřezávané betlémy a další výzdobu, která nás mohla inspirovat k vlastnímu tvoření. Každý si zde našel to své. Přímo v Betlémské kapli jsme si poslechli ještě vyprávění z historie, které se nám určitě bude hodit v druhém pololetí v dějepisu.

 

Ivana Hereitová, Markéta Pézlová