Aktuální informace o situaci ve škole

  • Post published:23.1.2022

Vážení rodiče, milé děti,
nacházíme se v další etapě pandemie. Současná varianta Omikron je velmi nakažlivá a také pravidla, která stanovil stát pro karanténu, velmi přísná. Při potvrzeném pozitivním výskytu Covid-19 odchází do karantény celá třída bez ohledu na očkování či prodělání nemoci. Do karantény odchází rovněž všichni vyučující, kteří se s pozitivně testovaným setkali.

Tato situace zasáhla nejen individuální izolace, karantény tříd, ale i do absencí pedagogického sboru. 

Podle vyjádření Ministerstva zdravotnictví: „Pokud má osoba, která je v kontaktu s pozitivním, nasazenou po celou dobu kontaktu adekvátní ochranu dýchacích cest, tak není považována za epidemiologicky významný kontakt („rizikový“).“ Potom nemusí být osoba s ochranou dýchacích cest poslána do karantény – týká se žáků i učitelů.

Proto prosím všechny žáky (rodiče o vysvětlení dětem) o nošení ochrany dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole, tedy i při výuce, s výjimkou tělesné výchovy. Toto opatření bychom uplatnily po dobu následujících 14 dnů do 3. 2. 2022, tedy do začátku pololetních a jarních prázdnin.

Druhou prosbu směřuji k rodičům. Prosím vás, neposílejte děti do školy, pokud si nejste jisti, že jsou naprosto zdravé.

Také naši učitelé používají při výuce ochranu dýchacích cest respirátory.

Děkuji vám všem za pochopení a spolupráci.

                                                           Daniela Pořízková, ředitelka školy