Klub mladého diváka

4.představení se konalo v Divadle Brodway

TRHÁK  / Z.Svěrák, L.Smoljak

Podle stejnojmenného filmu scénáristů Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka a režiséra Zdeňka Podskalského.

17.5. 2019 jsme s Klubem mladého diváka navštívili tento školní rok již poslední divadelní představení. Byl to muzikál Trhák.

            Představení jsme si moc užili, obzvláště písničku „Když dítě škrtne zápalkou“ v podání Michala Kavalčíka si budeme zpívat ještě dlouho.

zapsala Hana Vrabcová a spol.

 


ČAPEK

představení se konalo v Divadle Rokoko 4. 3. 2019.

Hra o zoufalém zápase dobrého a čestného člověka s přesilou, jež ho nakonec udolala jen o malou chvíli dřív, než se naplnily všechny katastrofy, před kterými varoval. Hra, která upozorňuje na paralely se současným děním, inscenovaná s vírou, že konec bude jiný.

Ohlasy některých diváků ze třídy IX. B:

„Jedno z nejlepších představení, na kterých jsem kdy byl. Skvělý příběh, skvělé obsazení a skvělé téma!“

„Moc se mi to líbilo, velmi zajímavé představení, herci byli šikovní.“

Jana Boušková

 


Do Klubu mladého diváka se ve školním roce 18/19 přihlásilo 17 žáků z 8. a 9. ročníku.

 

EVŽEN ONĚGIN – Alexandr Sergejevič Puškin

představení se konalo v Divadle ABC 11. 2. 2019

Slavný milostný příběh nenaplněné lásky petrohradského šviháka a venkovské dívky je básnickou sondou do lidské duše a zabývá se hledáním smyslu a životního cíle.

Ohlasy některých diváků ze třídy IX. A:

„Představení se mi moc líbilo, akorát mi přišel zbytečný začátek – herec ležel nahý na stole. Herec, který hrál Evžena, byl ze všech nejlepší.“

„Evžen Oněgin mě moc nezaujal, představení mi připadalo dlouhé.“

„Líbila se mi ta nešťastná láska, kdy Taťána byla zamilovaná do Oněgina, ale on ji odmítl a později Oněgin miloval Taťánu a ona odmítla jeho.“

Jana Boušková


 

Ve středu 14. 11. 2018 jsme navštívili Městskou knihovnu v Praze, kde ve velkém sále pro nás PRAŽSKÝ KOMORNÍ BALET přichystal taneční program Chvilka POEzie.

Program byl sestaven z ukázky lidového tance (Musica slovaca, chor. Pavel Šmok), neoklasického tance v podobě dramatického Holoubka (chor. Pavel Šmok) a současného tance ve spojení s výtvarným a vizuálním řešením scénografie Chvilka POEzie (chor. Marek Svobodník) v černé taneční grotesce na motivy proslulé básně Edgara Allana Poea “Havran”.”S čekáním přichází nejedna kratochvíle, třeba i smrt.”

           

Na závěr byla diskuze o baletu, tanečním umění a o životě tanečníků. Žáci se mohli ptát přímo lidí tanečního umění znalých.

Jana Boušková

 


V pátek dne 27. 04. 2018 jsme zhlédli muzikál MUŽ SE ŽELEZNOU MASKOU
v divadle Broadway.

Tříhodinový dobrodružný muzikál s postavami mušketýrů. Francouzský královský dvůr za vlády krále Ludvíka XIV. hýří rozmařilostí, ale lid je nespokojen a hladoví. Ludvík je arogantní král, kterého zajímají především krásné ženy a život v přepychu. V Bastile je navíc uvězněn v železné masce bratr krále, dvojče Filip a dál pokračuje napínavý příběh plný zvratů, zpěvu i výborných hereckých výkonů v čele s Janem Kopečným, Petrem Kolářem, Václavem Vydrou a Helenou Vondráčkovou.
Muzikál se nám líbil, doporučujeme všem!

Jana Boušková

http://www.divadlo-broadway.cz


12.2. 2018 jsme se vypravili do Divadla Járy Cimrmana na představení CESTA KOLEM SVĚTA ZA 60 DNÍ podle románu J. Verna Cesta kolem světa za 80 dní. Hrálo Divadlo Aqualung, jehož představení doprovází živá hudba dvorní kapely AQUAJAZZ.

Revue, v níž jsme obkroužili svět ve společnosti anglického gentlemana, francouzského sluhy, nefalšovaného britského detektiva a dalších pěti českých herců.

 Všichni jsme se výborně bavili.

Jana Boušková

http://www.divadloaqualung.cz/


W+V Revue

V úterý 23.1. jsme s Klubem mladého diváka navštívili divadlo ABC na představení W+V Revue. Divadelní hra vyprávěla o divadle Jana Wericha a Jiřího Voskovce, přiblížila divákům cestu, kterou se Jan Werich a Jiří Voskovec zapsali do českých dějin. Celé představení bylo doprovázeno inteligentním humorem, který diváky bavil. Představení jsme si užili a těšíme se na nadcházející.

 Klub mladého diváka (Daniela Filipová)

 


Do Klubu mladého diváka se ve školním roce 17/18 přihlásilo 17 žáků z 8. a 9. ročníku.

Dne 20. 11. 2017 jsme byli v Divadle pod Palmovkou na prvním divadelním představení

Jak je důležité býti (s) Filipem – Oskar Wilde

zpracovaném nezávislou divadelní a uměleckou společností INDIGO COMPANY.

Hru napsal Oscar Wilde v 19. století (Jak je důležité míti Filipa), ale přesto byla moderní a vtipná i dnes.

Představení se nám velice líbilo, nejvíce postava sluhy.

Jak je důležité vypadat vždycky dokonale? Jak je důležité jíst koblihy s klidem? Jak je důležité jmenovat se Filip? Komedie mnoha párů, které nepodceňují styl a nepřeceňují pravdu.

Jak je důležité býti (s) Filipem

Jana Boušková


 

Ve školním roce 2016/17 se do KMD přihlásilo 14 žáků 8. a 9. ročníků, na představení je doprovázely paní učitelky Jana Boušková a Eliška Pašková.

 

V listopadu jsme viděli v divadle Rokoko hru Květy Legátové Želary.

Zelary -

www.mestskadivadlaprazska.cz


 

Na konci ledna v Hybernii Přízrak Londýna, muzikálový příběh Jacka Rozparovače

www.ticketportal.cz

 

Třetí představení August, August bude 22.3. v ABC.

www.kdykde.cz/calendar/