Adventní výlet do Německa

• Post published:19.12.2022

V pondělí 12. 12. jsme se v brzkých ranních hodinách sešli před školou a vyrazili na dlouho očekávaný výlet do Německa! Výletu se zúčastnili žáci 9. A, B, C a 8. A. Náš první cíl byl pohádkový zámek Moritzburg, který je vzdálen cca 15 km od Drážďan a je neodmyslitelně spjat s natáčením pohádky Tři oříšky pro Popelku. Cesta byla zasněžená, ale zkrátili jsme si jí německým vánočním kvízem a tak nám rychle utekla! Na zámku nás čekala výstava, která byla zaměřena právě na zmíněnou pohádku Tři oříšky pro Popelku, následovala koulovačka před zámkem a vyrazili jsme směr Míšeň. V tomto malebném zasněženém městečku jsme absolvovali výšlap k místní katedrále, která je dominantou celého městečka. Poté jsme uličkami městečka došli na místní náměstíčko s vánočními trhy. V odpoledních hodinách jsme vyrazili zpět Česko. Výlet se nám moc vydařil a byl krásným předvánočním dárkem pro nás všechny!

Petra Heinzová