Výuka „na dálku“ – využití služby Teams

• Post published:13.3.2020

Vážení rodiče,

vzhledem k nastalé situaci se škola snaží hledat řešení, jak zkvalitnit výuku „na dálku“. Rozhodli jsme se pro 5. – 9. ročníky využít služby Teams od Microsoft, díky které se rovnou napojí komunikace „učitel- žák“ (tj. již se nebude posílat učivo přes rodiče). Tato služba umožňuje nejen posílání emailů a příloh, ale také chatování, videokonference apod. a to jak pro jednotlivce, tak pro skupiny či celou třídu. Samozřejmě jsou na začátku využívání této služby možné nějaké drobné komplikace z obou stran, ale věříme, že až se užívání „vyladí“, bude to jen ku prospěchu vzdělávacího procesu.

Děkujeme za Vaši spolupráci a vstřícnost v této mimořádné situaci.

Manuál, jak se přihlásit k účtu Microsoft >>> postup prihlaseni microsoft

Žáci 7. – 9. ročníků mají přístupové údaje k účtu Microsoft z hodin Informatiky. Pokud máte mladšího sourozence v 6. – 5. ročníku, pomozte jim prosím s přihlášením. Děkujeme.

Přístupové údaje k účtům žáku 6. – 5. ročníku zašlou třídní učitelé v průběhu příštího týdne.

Pokud někomu nefunguje přihlášení, kontaktujte vyučující informatiky: Gabriela.Semova@zsvrane.cz